Robot Structural Analysis – stal

Robot Structural Analysis – stal

Na szkoleniu Robot Structural Analysis – stal nauczysz się tworzyć modele konstrukcji prętowych, definiować obciążenia oraz prezentować wyniki obliczeń statycznych, pozna również narzędzia do wymiarowania konstrukcji stalowych. Kurs dedykowany osobom, które posiadają wiedzę z zakresu: Microsoft® Windows® XP lub Microsoft® Windows® Vista oraz projektowania konstrukcji lub architektury. 

Jeśli jeszcze nie korzystasz z Autodesk Architecture Engineering & Construction Collection, warto rozważyć jej subskrypcję. Uzyskasz wówczas dostęp do szerokiej gamy profesjonalnych narzędzi, w tym Autodesk Robot.

 

W ramach szkolenia hybrydowego Robot Structural Analysis – stal uczestnicy mają możliwość udziału osobiście, w naszych salach szkoleniowych. Umożliwiamy również udział zdalny, korzystając z platformy: MS Teams lub ZOOM.

Osoby, które preferują tradycyjne metody szkoleniowe, zapraszamy do naszej siedziby i korzystania z bezpośredniej interakcji z trenerem i innymi uczestnikami. Osoby ceniące sobie wygodę zdalnego dostępu mogą uczestniczyć w szkoleniu z dowolnego miejsca, posługując się technologią online w czasie rzeczywistym.

Cele kształcenia: 

  • tworzenie modeli konstrukcji prętowych i powłokowych  
  • wymiarowanie konstrukcji 
  • prezentowanie wyników obliczeń

Wymagania wobec kursantów: 

Kurs dedykowany osobom, które posiadają  wiedzę z zakresu:

  • Microsoft® Windows® XP lub Microsoft® Windows® Vista  
  • projektowania konstrukcji lub architektury

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM SZKOLENIA 

Dzień pierwszy

  • Zagadnienia ogólne: tryby modelowania; dostosowanie parametrów pracy; omówienie interface’u; poruszanie się w przestrzeni modelu
  • Ustawienia programu: preferencje zadania, definicja norm oraz bibliotek profili
  • Definicja konstrukcji: definiowanie materiałów i przekrojów poprzecznych prętów, modelowanie konstrukcji ramy płaskiej oraz ramy przestrzennej, automatyczne generowanie konstrukcji (obiekty biblioteczne), przygotowanie modelu pod nadanie obciążeń – elementy okładzinowe
  • Obciążenia: definiowanie przypadków obciążeń, generowanie kombinacji obciążeń

Dzień drugi

  • Analiza: obliczenia, weryfikacja poprawności i spójności modelu, weryfikacja niestabilności lokalnych, analiza wyników
  • Przygotowanie wymiarowania: wprowadzenie reguł wymiarowania, definicja typów oraz grup prętów
  • Wymiarowanie konstrukcji stalowej: weryfikacja przekrojów poprzecznych, weryfikacja stateczności prętów, weryfikacja przemieszczeń i ugięć, optymalizacja konstrukcji
  • Wymiarowanie połączeń: definiowanie oraz weryfikacja nośności połączeń stalowych
  • Wyniki pracy: prezentacja wyników, komunikacja z programem Revit

 

Kolejność omawianych zagadnień może być modyfikowana w celu lepszego dostosowania do potrzeb i oczekiwań uczestników oraz przebiegu szkolenia.  

Warunkiem realizacji szkolenia jest zebranie minimalnej, wymaganej liczby uczestników (4 osób).
W przypadku niezebrania się wymaganej minimalnej liczby, osobom zapisanym na szkolenie zaproponowane zostanie przesunięcie zgłoszenia na kolejny terminy szkolenia.

REGULAMIN ŚWIADCZENIA USŁUG SZKOLENIOWYCH

Pobierz harmonogram szkolenia (PDF)
Przemysław Kornacki

Przemysław Kornacki

Inżynier aplikacji BIM. Projektant, inżynier budownictwa, członek Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa. Absolwent Politechniki Lubelskiej oraz Politechniki Krakowskiej. Doświadczenie zawodowe zdobywał w biurach projektowych w Lublinie, Wrocławiu i Poznaniu. Od 2010 roku stosuje w codziennej praktyce program Revit.

Robot Structural Analysis – stal

Liczba godzin: 16

Telefon: 696 988 614
E-mail: szkolenia@poczta.aecdesign.pl

Nadchodzące terminy szkolenia

Brak terminów

Nie znalazłeś terminu dla siebie?

Skontaktuj się z nami w celu ustalenia dogodnej daty.

Telefon: 696 988 614
E-mail: szkolenia@poczta.aecdesign.pl
Zapisy na szkolenie zostały zakończone

FAQ

Zależy nam, aby jakość szkolenia była jak najwyższa, dlatego w przypadku szkoleń zdalnych:

  • Rekomendujemy korzystanie podczas szkolenia z dwóch monitorów: jeden do korzystania z połączenia zdalnego (MS TEAMS/ZOOM) i możliwości widoku ekranu naszego inżyniera, drugi do samodzielnej pracy w programie.
    *posiadanie dwóch monitorów nie jest wymogiem koniecznym, aby przystąpić do szkolenia, ale poprawia jakość kursu.
  • Przydatne będą również słuchawki i mikrofon.
  • Upewnij się, że Twoje łącze internetowe jest wystarczające i dostosowane do realizacji takiego szkolenia, czy „wytrzyma” transmisję audio i wideo.
  • Zapewnij sobie komfortowe warunki podczas szkolenia i zadbaj o ciche pomieszczenie.

Nie musisz martwić się o konieczność posiadania laptopa oraz oprogramowanie. Na szkoleniu stacjonarnym zapewniamy sprzęt z aktualnym oprogramowaniem.
Do dyspozycji mamy w pełni wyposażone 3 sale szkoleniowe. Podczas przerw zapewniamy kawę, herbatę wodę, ciastka. W cenie szkolenie oferujemy również catering.

Tak, po szkoleniu otrzymasz od nas materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej, które pozwolą utrwalić wiedzę po kursie i umożliwią powrót do omawianych zagadnień.
Zachęcamy również do korzystania z naszej bazy wiedzy e-booki oraz obejrzenia nagrań video webinaria na żądanie

Po szkoleniu zapewniamy 7 dni mailowego wsparcia.

Po zakończonym szkoleniu otrzymasz od nas informację wraz z instrukcją wygenerowania elektronicznego Międzynarodowego certyfikatu Autodesk ukończenia szkolenia.