BIM Akademia | konferencja online – 27.03.2025

BIM Akademia | konferencja online – 27.03.2025

Szczegóły i rejestracja

Zapisz się na BIM Akademię i zdobądź wiedzę z zakresu BIM, automatyzacji procesów projektowych i innowacyjnych technologii, które pozwolą Ci w pełni wykorzystać potencjał nowoczesnego budownictwa.

AGENDA

10:00 – 10:40
Dynamo + rysunki szalunkowe, czyli jak przyśpieszyć proces tworzenia dokumentacji konstrukcyjnej

Zaprezentujemy metody automatyzacji tworzenia arkuszy szalunkowych wraz z automatycznym dodawaniem przekrojów.

 

10:40 – 11:10
Modelowanie zbrojenia w BIM na przykładzie programu Revit
Podczas prezentacji omówimy kluczowe aspekty pracy ze zbrojeniem, przedstawiając zarówno jej zalety, jak i potencjalne wyzwania.

 

11:10 – 11:25
Podnieś swoje kwalifikacje z AEC Design – szkolenia dla branży budowlanej i przemysłowej
Poznaj poszerzoną ofertę szkoleń, które są dostosowane do dynamicznie zmieniających się potrzeb branży budowlanej i przemysłowej. Nowością są specjalistyczne szkolenia z zakresu BIM, automatyzacji projektowania, które pozwalają na efektywniejszą pracę z nowoczesnym oprogramowaniem.

 

11:25 – 11:45
BIM Collaborate w firmie instalacyjnej – komunikacja wewnątrz zespołu, współpraca z architektem i wewnętrzna koordynacja w zakresie wykrywania kolizji

 

11:45 – 12: 15 PRZERWA

12:15 – 12:45
Praktyczne wykorzystanie technologii skaningu laserowego na budowie „Sinfonia Varsovia”

Podczas prelekcji omówione zostaną praktyczne aspekty zastosowania skaningu laserowego w procesie realizacji budowy „Sinfonia Varsovia” – jednego z kluczowych projektów rewitalizacyjnych w Warszawie. Przedstawione zostaną metody pozyskiwania danych 3D, ich przetwarzanie i analiza w kontekście dokumentacji inwentaryzacyjnej, koordynacji międzybranżowej oraz weryfikacji wykonanych prac budowlanych.

 

12:45 – 13:15
Na co zwrócić uwagę tworząc szablon MEP?

Kiedy odkrywamy jak dużo swobody daje nam program Revit, mnogość dostępnych ścieżek może nas przytłoczyć. Jak zwiększyć komfort pracy w modelu nie wprowadzając zbyt wielu drogowskazów? O wybranych aspektach tworzenia szablonu Revit będzie mowa w tym bloku.

 

13:15 – 13:45
Rodziny In-Place – nie tylko bryły.

Rodziny In-Place jako remedium dla wyzwań geometrycznych w niezależnym Edytorze Rodzin. Czyli o wykorzystaniu istniejących zasobów modelu oraz prostych bloków do „montażu” głównych urządzeń.

 

Zdajemy sobie sprawę z wartości Twojego czasu, dlatego nasze prezentacje są krótkie, konkretne i pełne praktycznych przykładów, bez zbędnej teorii.

 

Inżynierowie z AEC Design dzielą się swoją wiedzą, opierając się na najnowszych doświadczeniach branżowych i współpracy z klientami.

Prelegenci:
Piotr Piwek – Director of Software Development Department
Urszula Godlewska – Training and Business Relationship Manager
Jakub Stanasiuk – BIM Manager
Jan Piechnik – International Sales Manager Dietrich’s Technology GmbH
Maciej Spiess – Deputy Director of the BIM Department
Mirosław Szulawski – BIM Engineer

Szczegóły i rejestracja

Udostępnij artykuł: