Cyfryzacja w firmie wykonawczej

Cyfryzacja – firma wykonawczaSzum informacyjny, zbyt wolna komunikacja, pominięcie niektórych członków zespołu – to tylko przykładowe problemy, które mogą napotkać firmy wykonawcze współpracujące z wieloma podwykonawcami czy zespołami w ramach jednego projektu.

Lokalizowanie i naprawianie tego typu pomyłek może zabierać nie tylko czas, ale także pieniądze, w przypadku, kiedy błąd zostanie zauważony zbyt późno.

Korzyści pracy w chmurze

Platforma CDE, choć w pełni scyfryzowana daje całkowicie realne i wymierne korzyści. Wdrożenie usługi chmurowej Autodesk daje możliwość usprawnienia koordynacji całego projektu oraz pomaga utrzymać wysoką jakość dokumentacji. Dzięki wspólnemu środowisku danych, do którego dostęp mają wszystkie zespoły projektowe, niezależnie od lokalizacji, praca wykonywana jest efektywniej – bez kolizji czy błędów wydłużających czas realizacji projektu. W efekcie, biuro projektowe może dostosować standardy pracy i obsługi klienta do międzynarodowych standardów, obowiązujących u najbardziej wymagających inwestorów.

Efektywna współpraca

 • większa zdolność do współdzielenia modeli
 • większa dokładność prowadzonych działań
 • jedna, nadrzędna wersja projektu

Poprawa procesu budowlanego

 • połączenie danych dotyczących potencjalnych kolizji, postępów prac oraz ewentualnych zmian
 • mniejsza liczba błędów i przeoczeń
 • optymalizacja kosztów i harmonogramu projektu

Lepsza Komunikacja

 • połączenie zespołów projektowych w czasie rzeczywistym
 • wspólne źródło informacji
 • usprawniony proces zarządzania projektem

Narzędzia chmurowe

Autodesk Build

Aplikacja chmurowa stworzona z myślą o pracy inżynierów budowy oraz koordynatorów robót.
Sprawdź

Autodesk Docs

Autodesk Docs zapewnia zarządzanie dokumentami w chmurze i wspólne środowisko danych na platformie Autodesk Construction Cloud.

Sprawdź

Autodesk BIM Collaborate

Umożliwia zespołom projektowym dostosowanie i realizację założeń projektowych i wykonalności poprzez zarządzanie całym procesem współpracy projektowej i koordynacji.

Sprawdź

Autodesk Takeoff

Z łatwością wykonaj przedmiary 2d i generuj automatyczne ilości z modelu 3d w ramach w ramach jednego rozwiązania do  przedmiaru

Sprawdź

Zobacz dodatkowe materiały

E-book: „BIM dla generalnych wykonawców

Uzyskaj dostęp

Korzyści z zastosowania Autodesk Build podczas zarządzania projektem na budowie

Obejrzyj wideo

Usprawnij proces kontroli jakości i odbiorów przy wykorzystaniu Autodesk Build

Obejrzyj wideo

Autodesk Takeoff – twórz zestawienia ilościowe z rysunków 2D i modeli BIM w chmurze

Obejrzyj wideo

Usługi wspierające platformę CDE

Usługa wdrożenia 

Proces prowadzony przez specjalistów AEC Design, który rozpoczyna się od przeszkolenia z funkcjonalności oprogramowania, a kończy realizowaniem przez zespół klienta projektów w zakupionym oprogramowaniu.   

Integracje  

Kompleksowa koordynacja systemów, na których pracuje klient z wybraną platformą CDE. Obejmuje tworzenie wytycznych i przepływów pracy dostosowanych do unikalnych potrzeb i priorytetów.  

Metodyka BIM umożliwia wykorzystanie informacji znajdujących się w trójwymiarowym modelu, uporządkowane przechowywanie dokumentacji projektu oraz korzystania z danych projektowych. Dzięki temu, BIM pozwala na zmniejszenie ryzyka związanego z przygotowaniem i realizacją inwestycji budowlanych.

Korzyści z BIM

Zdefiniowanie procesów, zgodnie z którymi odbywa się realizacja projektu budowlanego jest kluczowe dla prawidłowego jego przebiegu. Przede wszystkim, niezależnie od etapy inwestycyjnego, pozwala na dostęp wszystkich interesariuszów do aktualnych informacji, które umożliwiają lepszy nadzór nad przebiegiem poszczególnych zadań i szybszą reakcję w przypadku konieczności wprowadzania działań naprawczych. Oszczędność czasu oznacza również ograniczenie dodatkowych kosztów, a tym samym – zwiększenie zysków na projekcie.

Spójność procesów

 • ujednolicone procesy dla wielu zespołów
 • zintegrowana współpraca wszystkich zespołów
 • sprawny przepływ informacji i komunikacja

Minimalizacja ryzyka

 • szybsze lokalizowanie błędów i pomyłek
 • usprawniona komunikacja i zlecanie poprawek
 • dostęp do aktualnej wersji dokumentacji

Redukcja kosztów

 • lepsza kontrola kosztów i harmonogramu prac
 • ograniczenie opóźnień i błędów
 • niższe koszty poprawek na wcześniejszych etapach prac

Oprogramowanie

Odpowiednie narzędzia to podstawa pracy projektowej, zgodnej z metodyką BIM. Zobacz, które z nich odpowiadają Twoim potrzebom.

Kolekcja AEC

Kolekcja AEC zawiera zestaw narzędzi BIM i CAD wraz z opartym na chmurze wspólnym środowiskiem danych, które wspierają projektantów, inżynierów i wykonawców w realizacji projektów na wszystkich etapach — od koncepcji po budowę.

Sprawdź

Autodesk Navisworks Manage

Kompleksowe rozwiązanie do weryfikacji projektu, które usprawnia koordynację i wykonywanie analiz oraz przekazywanie założeń projektowych i przewidywań odnośnie możliwości wybudowania obiektu

Sprawdź

Autodesk Revit

Oprogramowanie Revit służy do projektowania, dokumentowania, wizualizacji oraz tworzenia projektów architektonicznych, inżynieryjnych i budowlanych.

Sprawdź

Zobacz dodatkowe materiały

Pobierz ebook:  BIM dla generalnych wykonawców 

Uzyskaj dostęp

BIM dla Generalnych Wykonawców. Odtworzenie modelu BIM z dokumentacji 2D

Obejrzyj wideo

Zobacz nagranie z wirtualnej konferencji „Nadzór autorski przeprowadzany zdalnie przy wykorzystaniu zdjęć 360 i platformy Oculo”

Zobacz nagranie

Zobacz nagranie z konferencji: Detekcja kolizji w programie Navisworks Manage

Zobacz nagranie

Usługi wspierające BIM

Naszym klientom towarzyszymy na każdym etapie procesu zmiany oraz w zależności od potrzeb, oferujemy dedykowane rozwiązania, które pozwolą uwolnić potencjał firmy, zyskać przewagę konkurencyjną oraz zapewnić trwały, stabilny rozwój.

Na pierwszym etapie pomagamy ustalić cele, opracowujemy i przeprowadzamy badania ankietowe, by jak najlepiej poznać potrzeby naszych klientów, przygotowujemy plan wdrożenia, wnioski i rekomendacje oraz na ostatnim etapie przeprowadzamy wdrożenie metodyki BIM. Zobacz, jak możemy Ci pomóc na etapach:

 • Strategia i rozwój biznesu
 • Wdrożenia
 • Optymalizacja pracy
 • Programowanie i integracja
 • Consulting
Poznaj nasze usługi

Szkolenia

Nasze Autoryzowane Centrum Szkoleń i Certyfikacji AEC Design oferuje szeroką gamę szkoleń m.in. z aplikacji: Revit,  Build czy Docs.  Szkolenia stanowią kompleksowe przygotowanie uczestników do użytkowania aplikacji w określonym przez nich zakresie, na różnym poziomie zaawansowania.

Poznaj naszą ofertę szkoleń
cyfryzacja w firmie produkującej materiały budowlane

Co możesz zyskać dzięki wdrożeniu platformy CDE i metodyki BIM?

Być może zastanawiasz się, czy jesteś gotowy na cyfrową transformację? Jeśli tak, zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami. Wyjaśnimy Ci korzyści płynące z implementacji CDE i BIM.  Odpowiemy na Twoje pytania związane z zakupem oprogramowania i usług chmurowych. Zaproponujemy szkolenia i dedykowane wdrożenia oraz optymalizację i automatyzację pracy w Twojej firmie.

Skontaktuj się z nami

Połączenie Platformy CDE i BIM

Odpowiednie narzędzia projektowe to podstawa działania biur projektowych.

Wykorzystanie ich w ramach metodyki BIM pozwala m.in. usprawnić pracę projektantów, współpracę z inwestorem czy innymi zespołami projektowymi. Jednak, prawdziwą skalę swoich możliwości BIM pokazuje w tandemie z platformą CDE.rnrnW tego powodu, niebawem, w dobie rozwijającej się cyfryzacji, praca w środowisku chmurowym nie będzie opcją, a biznesową koniecznością. Warto przygotować się do niej już teraz.