Projektowanie i wytwarzanie

Projektowanie i wytwarzanie

Rozwój technologii od lat zmienia oblicze branży przemysłowej. Jednak zmieniające się mikro- i makro otoczenie, w którym funkcjonują firmy sektora produkcyjnego wymusza konieczność szukania coraz to nowych rozwiązań, nie tylko w zakresie automatyzacji i robotyzacji, ale także integracji systemów, standaryzacji procesów oraz kastomizacji dostępnych narzędzi pod specyfikę danej organizacji. Jednym z fundamentów konkurencyjności firmy staje się wdrożenie intuicyjnej, zaawansowanej, a jednocześnie przystępnej technologii, łączącej proces projektowania i wytwarzania.

 

Automatyzacja projektowania

Automatyzacja projektowania to proces usprawniający powtarzalne i żmudne etapy pracy projektowej. Wdrożenie automatyzacji pozwala na efektywniejsze modelowanie, szybsze przekazanie projektów do produkcji oraz usprawnienie prac projektowych na dalszych etapach. Dodatkowo, pomaga znacznie zmniejszyć ryzyko wystąpienia błędów, których wykrycie na późniejszych etapach prac niosłoby dużo większe koszty, nadwyrężając budżet oraz harmonogram projektu.

Poznaj Product Design & Manufacturing Collection, pakiet branżowych narzędzi z zakresu mechaniki, produkcji i symulacji. Kolekcja daje dostęp do kluczowych produktów Autodesk – aplikacji, jak i usług chmurowych, co pozwala na elastyczny i wygodny sposób pracy, w zależności od potrzeb na ciągle zmieniającym się rynku.

 

Konfiguracja modeli 3D

Wdrożenie automatyzacji projektowania umożliwia sprawne konfigurowanie pełnych produktów, również w przypadku złożonych projektów, dopasowanych do specyfikacji klienta.

Środowisko iLogic

Bezpłatny moduł Autodesk Inventor. iLogic opiera się na relacjach i zasadach projektowania parametrycznego. Służy zautomatyzowaniu parametryzacji w pracy z modelami, co pozwala: kontrolować nie tylko wymiary, ale także wykonanie całych części i zespołów, tworzyć ich typoszeregi oraz wykonywać automatyczne działania związane z ogółem dokumentacji projektowej.

Projektowanie chmurowe

Praca projektowa w platformie chmurowej jest nieocenionym wsparciem przy projektach wymagających współpracy z innymi zespołami wewnętrznymi i zewnętrznymi, o wysokim poziomie skomplikowania oraz potrzebujących dużej mocy obliczeniowej. Dzięki scentralizowanej współpracy projektowanie chmurowe zmniejsza wpływ zmian projektowych i inżynieryjnych, zapewniając precyzyjność prac we wszystkich procesach.

Fusion 360 to platforma chmurowa do modelowania 3D, CAD, CAM, CAE i PCB, umożliwiająca projektowanie przemysłowe i elementów mechanicznych. Umożliwia szybkie analizowanie wielu iteracji, projektowanie i opracowywanie produktów oraz tworzenie dowolnych elementów za pomocą wszechstronnych narzędzi. Rozwiązanie chmurowe Fusion 360 w jednym narzędziu łączy funkcjonalności usprawniające pracę inżynierów, co w efekcie przyczynia się do zwiększenia oszczędności czasu i kosztu włożonych w realizację projektu.

Poznaj pełne możliwości programu Fusion 360.

Sprawdź

Obliczenia i symulacje

Obliczenia i symulacje to procesy, które na etapie projektowania pozwalają na podejmowanie decyzji opartych o dane i wyliczenia. Dzięki m.in. analizie elementów skończonych, obliczeniowej dynamice płynów, formowaniu wtryskowemu tworzyw sztucznych czy projektowaniu generatywnemu możliwe są: odpowiednio wczesne wykrycie, identyfikowanie i korekta słabych stron projektowanych rozwiązań, co przydatne jest zwłaszcza w realizacji złożonych projektów przemysłowych.

Autodesk Inventor Nastran – Wykorzystaj kompleksową analizę elementów skończonych (MES) do przewidywania wydajności produktu poprzez analizy liniowe, nieliniowe, termiczne i dynamiczne. Optymalizuj projekty i waliduj zachowania produktu jeszcze przed rozpoczęciem produkcji.

Obliczenia i symulacje

Obliczenia i symulacje to procesy, które na etapie projektowania pozwalają na podejmowanie decyzji opartych o dane i wyliczenia. Dzięki m.in. analizie elementów skończonych, obliczeniowej dynamice płynów, formowaniu wtryskowemu tworzyw sztucznych czy projektowaniu generatywnemu możliwe są: odpowiednio wczesne wykrycie, identyfikowanie i korekta słabych stron projektowanych rozwiązań, co przydatne jest zwłaszcza w realizacji złożonych projektów przemysłowych.

Autodesk Inventor Nastran

Wykorzystaj kompleksową analizę elementów skończonych (MES) do przewidywania wydajności produktu poprzez analizy liniowe, nieliniowe, termiczne i dynamiczne. Optymalizuj projekty i waliduj zachowania produktu jeszcze przed rozpoczęciem produkcji.

Sprawdź

Autodesk CFD

Dokładne i elastyczne oprogramowanie do wykonywania obliczeń dynamiki płynów, zarządzania termicznego i analizy przepływu powietrza. Rozwiązuj, analizuj i podejmuj decyzje na wcześniejszym etapie procesu rozwoju produktu.

Sprawdź

Fusion 360

Zoptymalizuj projekt części, projekt formy i proces produkcji. Twórz wysokiej jakości produkty z tworzyw sztucznych i unikaj potencjalnych wad produkcyjnych.

Sprawdź

Robot Structural Analysis Professional

Oprogramowanie do analizy obciążeń strukturalnych, które weryfikuje zgodność z przepisami i wykorzystuje zintegrowane z BIM przepływy pracy do wymiany danych z programem Revit. Może on pomóc w tworzeniu bardziej odpornych, konstruktywnych projektów, które są dokładne, skoordynowane i połączone z BIM.

Sprawdź

Zobacz dodatkowe materiały

Pobierz e-book : Transformacja zarządzania procesem od projektu do produkcji

Uzyskaj dostęp

Nowości w Autodesk Inventor 2023

Obejrzyj wideo

Nowości w Autodesk Vault 2023

Obejrzyj wideo

Ważne powody, aby wykorzystać Autodesk Vault do wzmocnienia konkurencyjności swojej firmy

Obejrzyj wideo

Raport Future of Making

Zastanawiasz się czy Twoja firma jest gotowa do podjęcia wyzwań stawianych przed sektorem przemysłowym?

Chciałbyś zweryfikować mocne i słabe strony procesów w Twojej organizacji? Zapraszamy do wypełnienia opracowanej przez nas ankiety Future of Making. Na podstawie odpowiedzi przygotujemy spersonalizowany raport, który stanowić będzie konstruktywną analizę schematów i pomoże ocenić gotowość do wdrożenia nowoczesnych rozwiązań.

Ankieta Future of Making

Technologie kształtujące rozwój przemysłu

Firmy produkcyjne są pod coraz większą presją, by dostarczać jak najlepszej jakości produkty, po niższych kosztach oraz w krótszym czasie.

Sytuację dodatkowo komplikują zmieniające się uwarunkowania gospodarcze, niestabilny rynek energetyczny oraz międzynarodowe regulacje dotyczące emisji odpadów i zanieczyszczeń. Z tych względów, to w modernizacji procesów projektowania i wytwarzania leży przyszłość firm sektora przemysłowego.