Cyfryzacja w firmie produkującej materiały budowlane

Cyfryzacja – producent materiałów i urządzeń budowlanych


W dynamicznym otoczeniu gospodarczym rozwiązania chmurowe zyskują na znaczeniu.

Osadzenie procesów w chmurze pozwala nie tylko na bieżący dostęp do aktualnych informacji, ale także sprawne zlecenie zmian, śledzenie poprawek czy komunikację. Platforma CDE sprawdzi się nie tylko w codziennej, operacyjnej pracy, ale także w sytuacjach kryzysowych, kiedy nie ma czasu na żmudne przeszukiwanie dokumentacji projektowej.

Usługi wspierające platformę CDE

Usługa wdrożenia 

Proces prowadzony przez specjalistów AEC Design, który rozpoczyna się od przeszkolenia z funkcjonalności oprogramowania, a kończy realizowaniem przez zespół klienta projektów w zakupionym oprogramowaniu.   

Dowiedz się więcej 

 

Integracje  

Kompleksowa koordynacja systemów, na których pracuje klient z wybraną platformą CDE. Obejmuje tworzenie wytycznych i przepływów pracy dostosowanych do unikalnych potrzeb i priorytetów.  

Dowiedz się więcej

 

 

Korzyści pracy w chmurze

Efektywna współpraca

 • większa dokładność prowadzonych działań
 • jedna nadrzędna wersja projektu
 • sprawna komunikacja ze wszystkimi uczestnikami

Wzrost konkurencyjności

 • wysoka standaryzacja działań
 • możliwość dołączenia do największych inwestycji
 • zwiększenie jakości usług

Wyższa jakość współpracy

 • połączenie zespołów projektowych w czasie rzeczywistym
 • wspólne źródło informacji
 • usprawniony proces zarządzania projektem

Narzędzia chmurowe

Autodesk Docs

Autodesk Docs zapewnia zarządzanie dokumentami w chmurze i wspólne środowisko danych na platformie Autodesk Construction Cloud.

Sprawdź

Autodesk Docs – platforma CDE do zarządzania projektem

Obejrzyj wideo

Zobacz nagranie „BIM dla producentów materiałów”

Zobacz nagranie

Producenci komponentów dla budownictwa wytwarzają produkty, sprzęt i materiały, które są wykorzystywane w budynkach i wokół nich (np. okna, drzwi, windy, schody ruchome, systemy HVAC, instalacje oświetleniowe).

Wykorzystanie metodyki BIM jest obecnie powszechne w branży architektonicznej, inżynieryjnej i budowlanej (AEC). Producenci, którzy chcą współpracować z klientami z tych branż, muszą korzystać z BIM, aby móc tworzyć dane zgodne z aplikacjami aktualnie stosowanymi do projektowania budynków, w których znajdą się ich produkty, a także używać takich danych.

Czego oczekują klienci od producentów materiałów, urządzeń i elementów dla budownictwa?

Wg badanie przeprowadzonego przez Harvard Business Review wśród architektów, inżynierów i wykonawców ujawniło następujące trendy:

73% respondentów

twierdzi, że powodzenie ich projektów w dużej mierze zależy od relacji z wytwórcami produktów budowlanych opartej na współpracy.

77% respondentów

zauważa rosnące zapotrzebowanie na niestandardowe rozwiązania i ściślejszą współpracę

23% respondentów

twierdzi, że jednym z najważniejszych czynników, jakie biorą pod uwagę podczas wybierania dostawcy, jest biegłość w BIM.

Oprogramowanie

Współpracuj z klientami, korzystając z danych scentralizowanych w ekosystemie BIM, odniesień do danych budynku w projektach i generowania zawartości BIM w projektach produktów. Zobacz, które z nich odpowiadają Twoim potrzebom.

Autodesk Architecture, Engineering & Construction Collection

Kolekcja AEC zawiera zestaw narzędzi BIM i CAD wraz z opartym na chmurze wspólnym środowiskiem danych, które wspierają projektantów, inżynierów i wykonawców w realizacji projektów na wszystkich etapach — od koncepcji po budowę.

Sprawdź

Autodesk Revit

Oprogramowanie Revit służy do projektowania, dokumentowania, wizualizacji oraz tworzenia projektów architektonicznych, inżynieryjnych i budowlanych.

Sprawdź

Zobacz dodatkowe materiały

Modelowanie obiektów BIM dla producentów. Case study Grupy Aliaxis

Zobacz nagranie

Webinarium „BIM dla producenta materiałów budowlanych”

Zobacz nagranie

Nakładka UFH Revit Zaprojektuj kompletny system ogrzewania podłogowego zgodnie z normą EN1264

Zobacz nagranie

BIM dla producentów materiałów budowlanych i urządzeń

Sesja z wykorzystaniem rodzin klap oddymiających mcr PROLIGHT firmy MERCOR S.A.

Zobacz nagranie

Biblioteki Revit – tworzenie rodzin parametrycznych

Oferujemy współpracę w postaci przygotowania bibliotek Revit zgodnych z ofertą katalogową Producenta. Wykonujemy rodziny z branży architektonicznej, konstrukcyjnej i mechanicznej oraz nakładki na Autodesk Revit.
Mogą to być między innymi: obiekty wyposażenia wnętrz, meble, drzwi, okna, urządzenie mechaniczne, systemy kanałów, rur, kształtki instalacyjne. Rodziny te mogą zawierać wymagane przez Państwa informacje, na przykład numer katalogowy, koszty, wymiary, właściwości fizyczne itp.

Posiadanie rodzin produktów upraszcza sposób ich prezentacji i dostępności dla innych branż. Możliwość ściągnięcia odpowiednich plików bezpośrednio ze strony internetowej Klienta, w znaczącym stopniu ułatwia pracę projektantów i skłania ich do wyboru produktów danego producenta. Sprawny proces projektowania zachęca również inwestorów, a zebranie wszystkich elementów w nakładce stanowi wydajny pakiet.

Zapytaj o ofertę

Usługi wspierające BIM

Naszym klientom towarzyszymy na każdym etapie procesu zmiany oraz w zależności od potrzeb, oferujemy dedykowane rozwiązania, które pozwolą uwolnić potencjał firmy, zyskać przewagę konkurencyjną oraz zapewnić trwały, stabilny rozwój. 

Na pierwszym etapie pomagamy ustalić cele, opracowujemy i przeprowadzamy badania ankietowe, by jak najlepiej poznać potrzeby naszych klientów, przygotowujemy plan wdrożenia, wnioski i rekomendacje oraz na ostatnim etapie przeprowadzamy wdrożenie metodyki BIM. Zobacz, jak możemy Ci pomóc w zagadnieniach:  

 • Strategia i rozwój biznesu 
 • Wdrożenia 
 • Optymalizacja pracy 
 • Programowanie i integracja 
 • Consulting 
Poznaj nasze usługi

Szkolenia

Nasze Autoryzowane Centrum Szkoleń i Certyfikacji AEC Design oferuje szeroką gamę szkoleń m.in. z aplikacji: Revit,  Build czy Docs.  Szkolenia stanowią kompleksowe przygotowanie uczestników do użytkowania aplikacji w określonym przez nich zakresie, na różnym poziomie zaawansowania.

Poznaj naszą ofertę szkoleń

Cyfryzacja obejmuje cały sektor budowlany, również producentów materiałów budowlanych. Oferuje ona nie tylko narzędzia, pozwalające na sprawniejszą pracę, ale także procesy i rozwiązania, które zwiększają jakość świadczonych usług. Przeprowadzenie firmy produkcyjnej przez cyfrową transformację operacyjnie zwiększy wydajność pracy, natomiast strategicznie – zwiększy jej konkurencyjność na rynku oraz umożliwi dołączenie do największych, międzybranżowych projektów.

cyfryzacja w firmie produkującej materiały budowlane

Co możesz zyskać dzięki wdrożeniu platformy CDE i metodyki BIM?

Być może zastanawiasz się, czy jesteś gotowy na cyfrową transformację? Jeśli tak, zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami. Wyjaśnimy Ci korzyści płynące z implementacji CDE i BIM.  Odpowiemy na Twoje pytania związane z zakupem oprogramowania i usług chmurowych. Zaproponujemy szkolenia i dedykowane wdrożenia oraz optymalizację i automatyzację pracy w Twojej firmie.

Skontaktuj się z nami

Połączenie Platformy CDE i BIM

Producenci materiałów budowlanych chcący uczestniczyć w dużych, złożonych projektach coraz częściej spotykają się z koniecznością dostosowania standardów pracy do metodyki BIM. Wynika to z możliwości optymalizacji procesów oraz planowania prac, harmonogramów i budżetów.

Dodatkowe włączenie do metodyki BIM narzędzi chmurowych otwiera przed firmami produkcyjnymi zupełnie nowe możliwości.