Tworzenie nakładek na oprogramowania

Tworzenie nakładek na oprogramowanie

Dzięki dużemu doświadczeniu w budowaniu narzędzi dla projektantów i współpracy z producentami, AEC Design może zaproponować rozwiązania inżynieryjne zastosowane w nakładkach oprogramowania.

 

Zapewniamy utrzymywanie funkcjonalności nakładki w kolejnych wersjach oprogramowania Autodesk Revit i przygotowujemy spotkania online i offline dla projektantów aby zapoznali się z nowymi, intuicyjnymi narzędziami. Nasza kompleksowa usługa pomaga zwiększyć świadomość marki na rynku, a zbierany od projektantów feedback pomaga nam ulepszać kolejne wersje nakładki tworząc żywe i rozwijające się narzędzie. 

Autorskie nakładki na oprogramowanie Autodesk Revit

Nakładki na oprogramowanie Autodesk Revit to narzędzie wspierające pracę architektów, konstruktorów i projektantów instalacji, które oprócz funkcji filtrowania odpowiednich rodzin i elementów pozwalają na znaczne przyspieszenie pracy projektantów. Ułatwiają one na przykład wykonywanie obliczeń urządzeń mechanicznych, które nie są natywną funkcją w programie Revit lub dopasowują rozwiązania producenta do obowiązujących norm.

To doskonałe rozwiązanie dla producentów urządzeń MEP, którzy dzięki takiemu rozwiązaniu mają pełną kontrolę nad tym, jakie obliczenia są generowane przez nakładkę i wiedzą, że dobrane urządzenia będą wstawiane zgodnie ze specyfikacjami urządzeń. W autorskiej nakładce tworzymy więc program doboru urządzeń, przygotowujemy obliczenia zgodne z krajowymi normami i dodajemy funkcję wykonywania obliczeń z poziomu oprogramowania Revit Autdesk. To nowatorskie podejście umożliwia tworzenie projektu instalacji bez konieczności przełączania się między różnymi rodzajami oprogramowania. Projektanci w interaktywny sposób poznają ofertę producenta bez konieczności czasochłonnego przeglądania materiałów i mają pewność, że projekty, które oddają nie zawierają błędów wynikających z niedostosowania projektów do przepisów czy norm.


Jak długi jest proces przygotowywania nakładki?

W dużej mierze czas trwania przygotowań zależy od stopnia zaawansowania obliczeń i różnorodności produktów. Przeciętny czas przygotowywania nakładki oraz testów to 1-3 miesięcy. Do każego projektu podchodzimy indywidualnie, ale z uwagi na duże doświadczenie i dedykowany zespół mamy pewne elementy, które są solidną bazą do budowy kolejnych nakładek.

Czy muszę mieć przygotowane rodziny Revit aby stworzyć nakładkę?

Pierwszym krokiem do prac nad nakładką Revit jest przygotowanie sparametryzowanych rodzin Revit, które będą uzupełnione o dane potrzebne do obliczeń. AEC Design doradza, jak takie rodziny przygotować i ma duże doświadczenie w modelowaniu ich dla producentów.

Jak AEC Design może wspierać promocję nakładki wśród naszej grupy docelowej?

Nasze oczekiwanie spełniają tylko te produkty, które są aktywnie wykorzystywane przez użytkowników. Chcemy, aby poświęcony czas na budowanie nowego narzędzia się zwrócił i aby dowiedziało się o nim jak najwięcej projektantów. Promujemy tego typu rozwiązania opracowując wspólną strategię marketingową opartą na działaniach online i offline, warsztaty, webiaria, konferencje AEC Revit Academy oraz BIM Akademie. Czynnie działamy w środowisku projektantów i słuchamy ich potrzeb, aby przygotować narzędzia, z których chętnie korzystają na codzień.

Nakładka UFH Revit Zaprojektuj kompletny system ogrzewania podłogowego zgodnie z normą EN1264

Zobacz Case Study

Dynamo jako źródło aplikacji

Obejrzyj wideo

Ogólne zasady projektowania instalacji rurowych w Revit przy zastosowaniu nakładki firmy Uponor

Zobacz nagranie