Wdrożenie szablonu projektowego AEC Design Revit Template

Unikalny, autorski produkt AEC Design Revit Template opracowany przez projektantów dla projektantów

Jednym z pierwszych zadań przy wdrażaniu programu Autodesk Revit  jest utworzenie spersonalizowanego szablonu, który będzie odpowiadał oczekiwaniom i standardom pracowni. Odpowiednio przygotowany szablon projektowy jest kluczem do sukcesu, nie tylko dlatego ponieważ zwiększa wydajność pracy projektowej, a tym samym umożliwia na oszczędność czasu i kosztów, ale także przyśpiesza wdrażanie nowych projektów, bez konieczności ponownego konfigurowania podstawowych ustawień.Jaka powinna być struktura szablonu projektowego?

Szablon projektowy przede wszystkim powinien odpowiadać na konkretne potrzeby projektowe.

Przeglądanie projektu może być zorganizowane ze względu na: etapy, branże, skale i wiele innych widoków. Można dostosować sortowanie i grupować widoki na wiele sposobów. Niestandardowe parametry widoku mogą być również wykorzystywane przy organizowaniu arkuszy projektowych. Docelowo, priorytetem jest, by wszystkie projekty były zorganizowane w przejrzysty i użyteczny sposób. 

Arkusze i widoki można dodatkowo zdefiniować w szablonie Revit za pomocą nazw i numerów arkuszy. Będzie to zapewniać spójność z nazwami i liczbami we wszystkich projektach. 

Szablon projektowy Revit – zindywidualizowane standardy

Myśląc o szablonie musimy zastanowić się jakie elementy i ustawienia wymagają standaryzacji. Zdecydowanie najlepiej zacząć od:Niestandardowe mapowanie parametrów pozwala przyspieszyć proces gromadzenia danych i koordynacji. Jest to idealny punkt wyjścia dla tych, którzy chcą tworzyć własne, wysokiej jakości treści i zawierać wszystkie wymagane parametry w celu dostosowania się do standardów zamawiającego albo wymiany danych poza środowisko Revit. Formatem dedykowanym do takich działań jest ifc. Wykorzystanie parametrów współdzielonych przekłada się nie tylko na proces koordynacji ale także na późniejsze wykorzystanie tych informacji jako wsparcie dla inwestora na etapie zarządzania oddanym obiektem.

Dwa słowa o parametrach współdzielonych.. 

Tworząc standard w technologii BIM przy użyciu narzędzia jakim jest Revit powinniśmy pomyśleć o celu wykorzystania tej technologii i określeniu wytycznych. Dzięki zastosowaniu wspólnych parametrów, projektant zyskuje spójność podczas planowania i koordynacji informacji. 

 Ale to nie koniec.. 

Przy tworzeniu standardu biura największym problem jest późniejsze utrzymanie go w odpowiedniej formie. Z doświadczenia wiemy, że taki sam problem pojawia się przy każdym standardzie projektowym. Tak samo jest w przypadku szablonu Revit Template. Tworząc szablon AEC dla architektów uważamy, że nieodłącznym jego elementem jest instrukcja, która w usystematyzowany sposób pokazuje jego zawartość, nazewnictwo. Proponujemy sposób modyfikacji, metody tworzenia oraz duplikowania nowych elementów w celu ulepszania szablonu do własnych potrzeb. Takie działania pomagają także we wprowadzaniu nowych osób do zespołu, by pracowały zgodnie z wytyczonym standardem i pomagały go rozwijać.Jaką wartość dla architektów dostarcza start w szablonie AEC Design Revit Template

Obejrzyj nagranie webinarium i dowiedz się, dlaczego warto rozpocząć pracę z szablonem AEC Design Revit Template!

Uzyskaj dostęp

Standaryzacja z CAD do BIM spersonalizowana dla Twojej branży i profilu firmy

Obejrzyj nagranie z webinarium i dowiedz się, jak przebiega proces standaryzacji z CAD do BIM, jak dopasować procesy do specyfiki Twojej firmy oraz jaki udział w tym mają szablony projektowe Revit!

Uzyskaj dostęp