Cyfrowa transformacja biur projektowych – wirtualna konferencja – 28.04.2022

Cyfrowa transformacja biur projektowych – wirtualna konferencja – 28.04.2022

Zapraszamy na konferencję skierowaną do branży architektoniczno-budowlanej, która odbędzie się online 28 kwietnia 2022 r.

 

 

Implementacja nowych technologii do biura projektowego to inwestycja, z której zwrot z biegiem czasu będzie tylko większy. Wpływ na to ma wiele czynników, m.in. rosnące znaczenie cyfryzacji w całym procesie inwestycyjnym, zaostrzone wymagania inwestorów czy zmieniające się realia, w których funkcjonują biura projektowe. To właśnie platformy CDE, ramię w ramię z metodyką BIM odmieniają oblicze branży budowlanej. Z jednej strony są odpowiedzią na rosnące znaczenie elastyczności i operatywności firmy, z drugiej – wskazują na rozwiązania, które nieodwracalnie zmieniają dynamikę procesu  inwestycyjnego, projektowego i budowlanego.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

 

Weź udział w konferencji -> LINK DO KONFERENCJI

 

AGENDA KONFERENCJI

Do wszystkich sesji będzie kierował jeden link.
W każdej chwili można wyłączyć się ze spotkania, po czym włączyć się ponownie na wybraną sesję, używając tego samego linku.


9:20 – 10:00        BIM Collaborate Pro – wszystko co powinieneś wiedzieć o tworzeniu modeli BIM bezpośrednio w chmurze
Prelegent:
 Wojciech Kozłowski – BIM Inżynier AEC Design
Dowiesz się, jak można współtworzyć modele w chmurze, scentralizować wszystkie dane projektowe oraz usprawnić komunikację i współpracę w całym zespole projektowym.

10:00 – 10:30      NAVIC Engineering Polska – GOŚCINNY UDZIAŁ
Zarządzanie projektami międzybranżowymi – współpraca narzędzi Autodesk, koordynacja wewnątrz modelu 3D, praca w chmurze BIM360

Prelegentka: Anna Szóstak – Structural Engineer | Project Engineer
Na przykładzie wielobranżowego projektu przemysłowego zaprezentujemy, w jaki sposób przeprowadzamy koordynację przy użyciu Navisworks Manage i jak wykorzystujemy go do efektywnej komunikacji z klientem (przykładowe „case study”). Podczas prelekcji podzielimy się także doświadczeniem pracy z chmurą punktów w projektach z gęstą istniejącą zabudową (ReCap, Navisworks) i opowiemy o współpracy różnych produktów Autodesk wykorzystywanych przez poszczególne branże w naszym biurze.

10:30 – 11:00      Zarządzanie dokumentami w chmurze i wspólne środowisko danych dostępne z poziomu kolekcji AEC
Prelegent:
 Maciej Spiess – BIM Inżynier AEC Design
Przegląd funkcjonalności wybranych aplikacji z Kolekcji AEC w dostępie do usług Autodesk Docs. Poznaj korzyści związane z organizacją, dystrybucją i udostępnianiem plików na platformie Autodesk Construction Cloud w bezpośredniej współpracy z kluczowymi aplikacjami kolekcji.

11:00 – 11:30      RR Architekci – GOŚCINNY UDZIAŁ
Projekty w technologii BIM od pierwszego szkicu, po wirtualny prototyp, aż do zakończenia realizacji obiektu
Prelegenci: 
Tomasz Rospędek, Krzysztof Rospędek – Głowni Architekci 
Opis doświadczeń praktycznych na bazie wybranych projektów Opowiemy o naszych doświadczeniach praktycznych związanych z projektowaniem różnych obiektów kubaturowych w technologii BIM – o tym co się udało, na co trzeba uważać, jakie wnioski wyciągnęliśmy na przyszłość.

12:00 – 12:30     Poznaj moduł Design Collaboration w ramach usługi BIM Collaborate Pro/BIM Collaborate
Prelegent: 
Wojciech Kozłowski – BIM Inżynier AEC Design
Poznasz nowoczesne podejście do koordynacji wielobranżowej w środowisku Revit z wykorzystaniem usług chmurowych. Dowiesz się, jak przy wykorzystaniu modułu Design Collaboration usprawnić kontrolę nad tym, jak inne zespoły projektowe widzą stan bieżącej pracy nad projektem.

12:30 – 13:00      Detekcja kolizji w programie Navisworks Manage
Prelegent: 
Jakub Stanasiuk – Menedżer BIM AEC Design
Poznaj efektywne sposoby na tworzenie wielu testów kolizji na podstawie macierzy, grupowanie kolizji oraz komunikację potencjalnych problemów przy wykorzystaniu raportów i BCF Managera.

13:00 – 13:30      BE DDJM ARCHITEKCI – GOŚCINNY UDZIAŁ
Zaawansowane możliwości automatyzacji i standaryzacji informacyjnej w Autodesk Revit
Prelegent: 
Krzysztof Więcek – Specjalista BIM
Prezentacja skierowana jest dla osób zainteresowanych zaawansowanymi aspektami obsługi informacyjnej dużych modeli z bardzo dużą ilością parametrów. Zaprezentujemy oparte o Revit API autorskie rozwiązania informatyczne, które wspomagają zarządzanie informacją w projektach składających się z wielu linkowanych modeli i dużym standardem wewnętrznym w środowisku  Autodesk Revit.

13:30 – 14:00      Łączenie środowisk pracy przy pomocy ACC connect    
Prelegent: Jarek Szepietowski –  Dyrektor Działu Technicznego AEC Design
Dowiesz się, jak dzięki ACC Connect można tworzyć unikalne przepływy pracy, które automatycznie przenoszą krytyczne dane projektowe między chmurą Autodesk Construction Cloud a innymi systemami. Dzięki ACC Connect zautomatyzujesz przenoszenie danych między różnymi środowiskami.

14:30 – 15:00      Nadzór autorski przeprowadzany zdalnie przy wykorzystaniu zdjęć 360 i platformy Oculo  
Prelegent: Jakub Stanasiuk – Menedżer BIM AEC Design
Dowiedz się, w jaki sposób zaoszczędzić czas i pieniądze dzięki możliwości przeprowadzenia zdalnego nadzoru na podstawie zdjęć 360 i platformy Oculo.

15:00 – 15:30      Różnice pomiędzy usługami BIM Collaborate a BIM Collaborate Pro
Prelegent:
Wojciech Kozłowski – BIM Inżynier AEC Design
Poznasz główne różnice pomiędzy usługami BIM Collaboarte a BIM Collaborate Pro. Zaprezentujemy moduł Model Coordination pozwalający na łączenie modeli BIM w jeden model złożeniowy oraz sposób na przeglądanie dokumentacji 2D z modeli BIM z wykorzystaniem jedynie modułu BIM Collaborate.

15:30 – 16:00      A1 Architekci – GOŚCINNY UDZIAŁ
Praktyka wykorzystania w pracowni A1 Architekci usługi chmurowej BIM360 do współpracy wielobranżowej opartej na modelach Autodesk Revit
Prelegent: Włodzimierz Kwieciński – Właściciel | Główny Architekt
Prelekcja jest kierowana do osób, które znają specyfikę pracy w programie Revit i chciałyby poznać ułatwienia w pracy zdalnej, tworzenie powiązań między wieloma modelami oraz możliwości wydzielania zadań jako odrębnych modeli, a następnie zlecania ich do opracowania firmom zewnętrznym.  W prezentacji zostaną pokazane narzędzia, stosowane w codziennej praktyce, struktura powiązań między wieloma modelami, regulowanie prawa dostępu do poszczególnych modeli, kilka przydatnych trików służących wymianie informacji między projektantami oraz przykład praktyczny jakim było wykonanie przez firmę AEC Design kart katalogowych do projektu budynku wielorodzinnego.

16:00 – 16:30      Jak połączyć programy Civil 3D i Revit w celu obustronnej wymiany danych?
Prelegent: 
Jakub Stanasiuk – Menedżer BIM AEC Design
Jeśli chciałbyś się dowiedzieć jak poprawnie ustawić współrzędne współdzielone w Revicie oraz jak przekazywać elementy modeli pomiędzy programami Civil 3D i Revit ta prelekcja jest dla Ciebie.

 

 


Partnerami Technologicznymi wydarzenia są HP i Microsoft – producent systemu Windows 10 Pro

                                                                               

Udostępnij artykuł: