EuroSkills 2023 – Inżynieria Mechaniczna CAD

EuroSkills 2023 – Inżynieria Mechaniczna CAD

EuroSkills Gdańsk 2023,  5-9 września 2023
Mistrzostwa Europy Młodych Profesjonalistów

 

W grudniu 2022 roku w Politechnice Białostockiej poznaliśmy zwycięzcę konkurencji SkillsPoland – Edycja Specjalna.

Patryk Sienkiewicz, student Politechniki Białostockiej będzie reprezentować nasz kraj w konkurencji Inżynieria mechaniczna CAD na EuroSkills 2023. 

„Z komputerowo wspomaganym projektowaniem po raz pierwszy zetknąłem się na studiach inżynierskich – od początku nie miałem wątpliwości, że chcę związać z tym swoją przyszłość.” – mówi Patryk, który jest również finalistą konkursu o dyplom i nagrodę Prezesa Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich za najlepszą pracę o profilu mechanicznym.

Głównym ekspertem konkurencji Inżynieria Mechaniczna CAD jest dr hab. inż. Łukasz Derpeński, prof. PB, prodziekan ds. rozwoju i współpracy Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej. Od wielu lat związany z zagadnieniami modelowania z wykorzystaniem technik komputerowych CAD oraz numerycznych MES. Naukowiec i praktyk w swojej dziedzinie, konstruktor, specjalista z zakresu projektowania, badań i modelowania numerycznego konstrukcji.

 

AEC Design jest Partnerem merytorycznym reprezentantów Polski w konkurencji Budownictwo Cyfrowe/BIM przygotowujących się na EuroSkills Gdańsk 2023.

Trzymamy kciuki za Patryka oraz jego trenera Łukasza Derpeńskiego na EuroSkills Gdańsk 2023!

 

EuroSkills Gdańsk 2023 to ósma edycja odbywającego się co dwa lata konkursu EuroSkills – największego w Europie wydarzenia związanego z kształceniem zawodowym i doskonaleniem umiejętności.

Odbywający się co dwa lata i organizowany przez WorldSkills Europe wraz z 32 krajami członkowskimi, EuroSkills gromadzi setki młodych profesjonalistów z krajów całej Europy, którzy rywalizują o szansę zostania najlepszym w Europie w wybranej przez siebie umiejętności.

VIII Konkurs EuroSkills odbędzie się w Gdańsku w 2023 roku w dniach od 5 do 9 września. Ceremonia Otwarcia odbędzie się 5 września w Polsat Plus Arena Gdańsk. Konkurs będzie trwał trzy dni, od 6 do 8 września w AMBEREXPO Gdańsk. Ceremonia Zamknięcia odbędzie się 9 września w Polsat Plus Arena Gdańsk.

Współorganizatorami EuroSkills 2023 są Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, WorldSkills Poland, SkillsPoland Sp. z o.o., miasto Gdańsk, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego oraz AmberExpo.

Udostępnij artykuł: