>

Andrzej Chlebiński, kierownik robót w Budimex, prezentuje specyfikę aktualnie powstającego osiedla mieszkaniowego Wola 01. Dowiedz się, jak BIM i najnowsze technologie sprawdzają się na placu budowy.

„Znajdujemy się na inwestycji Wola 01, inwestycja dewelopera Budimex Nieruchomości, my jako grupa Budimex jesteśmy również wykonawcą.

Jest to osiedle mieszkaniowe położone niedaleko Centrum, na terenie Woli, w tle jest pierwszy etap budowy, czeka nas jeszcze drugi-kolejny.

Od samego początku projekt był wykonany w metodologii BIM, my na budowie również wykorzystujemy oprogramowanie Revit do podglądania modelu i analizowania szczegółów konstrukcyjnych , jak również instalacyjnych. Znacząco ogranicza to ilość zapytań do projektanta, jak również widzimy jakość projektu jest większa niż w poprzednich inwestycjach, które realizowałem w tradycyjnej dokumentacji 2D.

Ponadto wykorzystujemy tablety, mamy dostęp cały czas do aktualnej dokumentacji bez względu na to, gdzie się znajdujemy. Czy w garażu, gdzie mamy wiele kolizji potencjalnych, które możemy wcześniej zobaczyć. Jak i na stropie, gdzie odbieramy zbrojenie i musimy skorzystać z kilku różnych wariantów projektowych, łącznie z detalami architektury.

Ogranicza nam to czas, który poświęcamy na przygotowanie się do odbioru. Dzięki urządzeniom mobilnym, mamy wgląd do aktualnej bazy danych i projektu, gdzie widać nawet urządzenia na stropie dachu, który nie jest wykonany (jest w trakcie betonowania), i tam zlokalizowane są wszytkie przejścia instalacyjne, technologiczne jak i elementy murowe, widoczne innym kolorem.”

 

Kolejną Customer Story przeczytasz tutaj : HellCold – cyfrowa transformacja na budowie (wdrożenie i przeniesienie dokumentacji do chmury Autodesk Construction Cloud)

Strona www Budimex