Specjaliści AEC Design dostarczyli oprogramowanie oraz wspierali HellCold
w jego wdrożeniu i przeniesieniu dokumentacji do chmury Autodesk Construction Cloud.

Firma HellCold Sp. z o.o. to otwarty i elastyczny Zespół dostarczający systemy, które dbają o wysoką jakość powietrza budynków mieszkalnych i obiektów przemysłowych.

Firma posiada własne biuro projektowe oraz działy realizacji i serwisu. Zadaniem Zespołu jest wdrażanie nowoczesnych i ergonomicznych systemów wentylacji i klimatyzacji – od projektu, poprzez instalację na obiekcie i serwis.

Wyzwanie stanowiło wdrożenie prostej i intuicyjnej platformy chmurowej do zarządzania dokumentacją w jednym miejscu wraz z inwestorem, biurem projektowym oraz wykonawcą obiektu.

Tutaj obejrzysz kolejną Customer Story : Mennica Legacy Tower jako pierwsza inwestycja realizowana przez Golub GetHouse w technologii BIM.

Wykorzystywanie aplikacji na urządzenia pomaga monterom na czytelną i łatwą analizę dokumentacji na budowie, dzięki czemu unikają błędów i kolizji podczas montażu. Co z kolei, przekłada się na efektywną jakość i czas pracy.

Dodatkowo dzięki Autodesk Docs wzrosły oszczędności na danym projekcie poprzez optymalizację komunikacji. Zwiększono przejrzystość oraz zredukowano ilość maili i informacji przechowywanych na komputerach osobistych.

Strona www firmy HellCold 

Dzięki implementacji platformy Autodesk Construction Cloud zwiększono konkurencyjność firmy HellCold dzięki m.in. możliwości szybkiej wyceny projektowanych instalacji.

Jako pierwszy krok do cyfrowej transformacji wdrożono usługę BIM Collaborate Pro a następnie rozbudowano platformę Autodesk Construction Cloud o narzędzia Autodesk Docs.

Aktualnie HellCold udostępnia swoje projekty w Autodesk Docs inwestorom, inspektorom, firmom podwykonawczym oraz swoim pracownikom, w szczególności monterom instalacji na obiekcie.

Wykorzystują urządzenia mobilne (tablety) wraz z aplikacją PlanGrid.

Omawiany system doprowadził do symbiotycznego współdziałania na linii: projektant- wykonawca. Wypełnił lukę, której kiedyś brakowało.

Innowatorskie połączenie Autodesk Construction Cloud z firmowym programem ERP (Microsoft Business Central) pozwoli na akcelerację wyceny zaprojektowanych przez HellCold poszczególnych instalacji wentylacji mechanicznej, układów hydraulicznych i elektrycznych.