HILL INTERNATIONAL wdraża centralne miejsce do przechowywania i zarządzania dokumentacją projektową

Hill International w porozumieniu z inwestorem EcoPet i projektantami z UNISM zdecydował się na wdrożenie i prowadzenie dokumentacji inwestycji Zakład Produkcji Nakrętek w chmurze.

Celem implementacji była łatwość komunikacji, dostępu do dokumentacji, jej zatwierdzania oraz kontroli postępu prac.

Dostarczenie oraz wdrożenie Autodesk Docs przez AEC Design usprawniło proces zarządzania dokumentacją oraz dostosowanie się do standardów pozostałych uczestników procesu budowlanego.

 

Zmiana przyzwyczajeń jest najwiekszą barierą przy wdrażaniu nowych technologii.

Pracownia projektowa UNISM od dawna sprawnie działała w BIM i to ona była inicjatorem zmiany i inwestycji w usługę chmurową. Projektanci potrzebowali wsparcia doradczego, kosztowego oraz nadzorów inwestorskich ze strony Hill International, dlatego zarekomendowali program Autodesk Docs jako najbardziej optymalny i efektywny na tym etapie współpracy.

W chmurze są umieszczane dokumenty, rysunki 2d i 3d, model jest aktualizowany o wszystkie szczegóły.

Użytkownicy korzystają z nadpisywania plików o tej samej nazwie, żeby była możliwość podglądu starszej, pierwszej i kolejnej wersji.

Porównywanie działa zarówno przy projekcie jak i dokumentach/wnioskach materiałowych czy projektach warsztatowych.

 

 

’”Program jest bardzo intuicyjny, da się go szybko nauczyć, wprowadzić. Teraz 90% z wszystkich działań na kontrakcie z tego projektu mamy na platformie Autodesk Docs. W chmurze też mamy obieg korespondencji, wymianę dokumentów.”

Marcin Orzeł Project Manager Hill International