>

Pomówmy o BIM, Partner odcinka Golub GetHouse

Hubert Kondracki Technical Manager, Golub GetHouse :

BIM jest nowoczesną formą zarządzania informacją o budynku, jako inwestor i jednocześnie zarządca nieruchomości, które budujemy, zwróciliśmy uwagę na to, że posiadanie w jednym modelu, w jednym miejscu, w jednym programie wszystkich informacji dotyczących projektu jest bardzo wygodne.
Dotychczas mieliśmy całe szafy dokumentacji, w których mieliśmy projekty, rysunki, opisy, DTRki, karty materiałowe, instrukcje i tego typu informacje.
Nie było to zbyt poręczne i wygodne, i zajmowało dosyć dużo miejsca.
Przy naszej najnowszej inwestycji czyli Mennica Legacy Tower, zdecydowaliśmy się właśnie na zastosowanie metodologii BIM. Po to, żeby zagregować wszystkie informacje do jednego programu i móc go później w łatwy sposób wyeksportować do programu używanego przez Facility Management. Dzięki temu FM będzie posiadał wszystkie niezbędne informacje o budynku, bez żadnej utraty danych.
Mennica Legacy Tower jest pierwszą inwestycją, którą realizujemy w metodologii BIM, ale już wiemy, że nie ostatnią. Kolejne trzy inwestycje planujemy również zrealizować w metodologii BIM.”

Zobacz kolejną Customer Story Hill International