Modelowanie BIM

Modelowanie BIM

Modelowanie BIM opiera się na stworzeniu cyfrowego modelu inwestycji, która oprócz samej reprezentacji 3D doje dostęp do informacji np. pozwalających na identyfikację elementu, dane materiałowe czy ilościowe. Dzięki modelom BIM można zidentyfikować błędy i niespójności w projekcie i uniknąć ich na etapie wykonawczym.

 

 

Jak wykonać modelowanie BIM?

W zależności od zasobów oraz posiadanych kompetencji modelowanie BIM można wykonać wewnętrznie w firmie, włączając do projektu zewnętrznych specjalistów lub całkowicie zlecić wykonanie modelu.

Nasi inżynierowie posiadają unikalne doświadczenie w tworzeniu wszelkiego rodzaju modeli BIM w oparciu o dokumentacje płaską. Oferujemy opracowywanie modeli wykonawczych zarówno dla stanu istniejącego na podstawie dostarczonej dokumentacji płaskiej, jak i modele powykonawcze na podstawie dostarczonej dokumentacji 2D lub na podstawie chmury punktów.

Wykonujemy modele z pełnym profesjonalizmem z zastosowaniem międzynarodowych standardów modelowania. Mogą one posiadać dowolną strukturę i dowolne parametry wymagane przez zamawiającego.

Przygotowujemy modele dla potrzeb koordynacji, harmonogramowania, kosztorysowania, czy wizualizacji.

Zakres usługi:

  • Tworzenie modeli BIM w oparciu o dokumentację płaską zgodnie z wytycznymi zamawiającego
  • Przygotowywanie wizualizacji i animacji z modeli BIM
  • Wykonywanie przedmiarów i kosztorysów z wykorzystaniem modeli BIM zgodnie z wytycznymi klienta
  • Uzupełnianie modeli o dowolne wymagane przez zamawiającego parametry