Programowanie

Programowanie

Programowanie umożliwia wdrożenie wielu usprawnień do pracy projektowej, czy nawet szerzej – do całej branży budowlanej. Dzięki praktycznie nieograniczonej możliwości personalizacji opracowywanych rozwiązań jest doskonałą drogą dla firm, które szukają rozwiązań skrojonych do swoich potrzeb.

 

Dodatkowo, programowanie pozwala nam poruszyć wątek często pomijany w rozmowach na temat usprawnień pracy projektowej – bezpieczeństwa danych. 

Opracowywanie unikalnych narzędzi dla firmy daje możliwość usprawnienia pracy, pomaga zaoszczędzić czas i pieniądze oraz zwiększa jakość świadczonych usług lub wytwarzanych produktów. Dzięki temu pomaga budować przewagę konkurencyjną, zwiększać zadowolenie klienta ze współpracy, a następnie nawiązywać trwałe relacje biznesowe.

Programowanie skryptów Dynamo do aplikacji to niewątpliwie rozwiązanie, które pozwoli uzyskać wszystkie powyższe korzyści.

Programowanie skryptów Dynamo do aplikacji

Coraz więcej firm stawiających na standaryzację oraz szukających innowacji docenia możliwości skryptów Dynamo. Jednak, ze względu na ich zindywidualizowany charakter stanowią nie tylko wartość narzędziowa, ale także wartość intelektualną, która jest równie ważnym zasobem firmy. Jednak o wiele trudniejszym do zabezpieczenia. I tutaj na pomoc przychodzi usługa programowania skryptów do autonomicznej aplikacji. 

Bezpieczeństwo know-how Twojej firmy

Rosnąca świadomość konieczności chronienia własności intelektualnej sprawia, że wewnętrzne regulacje coraz częściej nie są wystarczającym zabezpieczeniem. Tworzenie autonomicznych aplikacji jest swojego rodzaju cyfrowym zabezpieczeniem.

Jest to szczególnie istotne w tak delikatnych sytuacjach, jak zakończenie współpracy firmy z pracownikiem.  Unifikacja narzędzi pracy w branży budowlanej, pomimo przewagi zalet, niesie ryzyko wyniesienia lub odtworzenia narzędzia przez byłego już pracownika. Programowanie skryptów Dynamo zdecydowanie utrudnia wykorzystanie wypracowanego knowhow poza siedzibą firmy. Wynika to z faktu, że w takiej sytuacji barierą staje się język programowania oraz umiejętności konfiguracji narzędzia w nowym środowisku danych.  
 


Co jeszcze możesz zyskać?

Stabilizacja i user friendly 

Nadrzędnym celem skryptów Dynamo jest usprawnienie pracy projektowej. Zaprogramowanie na jego podstawie aplikacji jest usprawnieniem samego skryptu, dzięki zwiększeniu jego stabilności oraz szybkości działania. Stworzona aplikacja jest w pełni dopasowana do trybu pracy, np. dzięki możliwości stworzenia dedykowanego interfejsu, co usprawnia jego wdrożenie w zespole projektowym. 

Konfiguracja wielu użytkowników 

W przypadku konieczności współdzielenie skryptu Dynamo przez grupę użytkowników, wymagana jest zaawansowana konfiguracja, bliska stworzeniu niemal identycznego stanowiska pracy na każdej stacji roboczej. Generuje to trudności w utrzymaniu spójnego środowiska pracy, ponieważ konieczna jest manualna konfiguracja dla każdego użytkownika.

W przypadku autonomicznych aplikacji programowanych pod Revita taki proces nie jest konieczny. Aplikacja odwołuje się bezpośrednio do API programu, więc zarządzanie nią sprowadza się jedynie do ujednolicenia wersji Autodesk Revit oraz aktualizacji, w przypadku nowszej wersji API.