Od zakupu do aktywacji

Od zakupu do aktywacji

Procedura aktywacji 

Właśnie stałeś się posiadaczem  subskrypcji na oprogramowanie Autodesk.. Nie widzisz numeru seryjnego ani nie otrzymałeś nośnika z plikami instalacyjnymi. Subskrypcje to bowiem licencje, które przypisuje się do konkretnego użytkownika z puli wszystkich dostępnych licencji  – potrzebujesz do tego jedynie do dostępu do konta Autodesk administratora, imion, nazwisk oraz adresów mailowych użytkowników, których chcesz uposażyć w oprogramowanie. Potrzebujesz przede wszystkim aktywnego oprogramowania. 

Poniżej znajdziesz procedurę, która poprowadzi Cię bezproblemowo od momentu zakupu aż po aktywację. 

  1. Zaloguj się na konto Autodesk Głównego Administratoraużyj adresu mailowego, na który został wykonany zakup licencji.
  2. Utwórz nowy zespół KLIK, przypisz do niego Użytkowników KLIK * oraz przypisz im licencje KLIK. Postępuj zgodnie z opisanymi krokami.
  3. Kiedy Użytkownik zaloguje się do swojego konta Autodesk używając maila, do którego został przypisany produkt, uzyska dostęp do wszystkich przypisanych produktów. Będzie mógł pobrać pliki instalacyjne i aktualizacje KLIK.
  4. Użytkownik wybiera jedną z dostępnych wersji rocznikowych oprogramowania (w ramach subskrypcji może to być wersja obecna lub 3 poprzednie) i instaluje program.
  5. Po zakończeniu instalacji, przy pierwszym uruchomieniu programu, pojawi się okno aktywacji, w którym Użytkownik będzie mógł się zalogować (adresem mailowym, do którego został przypisany produkt).
  6. Jeśli w prawym górnym narożniku programu Użytkownik widzi siebie jako zalogowaną osobę, po rozwinięciu strzałki w dół i wybraniu Zarządzaj licencją widzi informacje tj.: Typ licencji oraz datę wygaśnięcia – brawo!
    Udało Ci się poprawnie aktywować produkt.

Do dyspozycji Użytkownika jest również Aplikacja Autodesk Access, gdzie po zalogowaniu (tymi samymi poświadczeniami, do których zostały przypisane produkty przez Głównego Administratora), zobaczy wszystkie dostępne aktualizacje. Warto regularnie sprawdzać dostępność aktualizacji oprogramowania, aby skorzystać z najnowszych funkcji i poprawek bezpieczeństwa.

 

*Osoba, która nie miała stworzonego wcześniej konta, a przed chwilą został jej przypisany produkt, dostanie na wskazany adres mailowy wiadomość z Autodesk z linkiem, przez który uzyska dostęp do produktu. Będzie musiała jedynie ustalić na swoim koncie hasło.